Kuranderovské Knihy

Když ke mně před 12 lety přišly Mamaniho kuranderovské knihy a já se rozhodla přeložit je do češtiny pro jiné ženy, ani ve snu by mě nenapadlo, že se stanou i v Čechách a na Slovensku fenoménem. Knih Kurandera, Hadí ženaCesta šamana se prodalo více než 55 000 a inspirovaly tisíce žen. Začaly si skrze tyto knihy vzpomínat na sílu, hloubku a modrost svého ženství. Jsou to knihy o probouzení ženské síly a mají  transformační schopnost.

Mnoho z nich si pak našlo cestu na mé kuranderovské semináře, na kterých se se mnou vydaly konkrétními kroky na svou osobní cestu. Než autor odešel do světla několikrát jsem ho přivezla do Čech. Po přednáškách následovaly autogramiády, během kterých žádaly čtenářky podpis do knihy nejen od Mamaniho, ale i ode mě. Zpočátku jsem se bránila se slovy, že jsem „jen“ překladatelka. Odpovídaly mi, že to nevadí, že mě v těch knihách cítí. Na rozdíl do nich jsem věděla proč. Nemýlili se. Na pozadí překladů těchto knih se odehrál téměř neuvěřitelný příběh, který jsem znala jen já. Nazrál čas tento příběh vyprávět a ukázat, jak může vypadat kuranderovská cesta po česku. A tak vznikla moje autobiografická interaktivní kniha Moderní kurandera. Jsem ráda, že kuranderovské kouzlo funguje dál a že má kniha esencí ukrytou mezi řádky „otevírá“ ženy podobným způsobem jako Mamaniho knihy.

Pouze na našem e-shopu kurandera.cz získáte ke každé knize milou kuranderovskou záložku jako dárek a v případě zájmu i věnování ode mne.

Přeji vám příjemnou četbu

Lucie Chaya 

Proč jsem napsala knihu moderní kurandera

Moderní kurandera

Autor: lucie chaya

Vydavatel: Vydavatelství MOTTO
Rok vydání: 2021

Interaktivní autobiografický román o ženě, která pro české čtenářky objevila příběhy Hernána Mamaniho Kurandera, Hadí žena a Cesta šamana.

Knihy o andské moudrosti kuranderů změnily život desetitisícům českých žen. Kolik synchronicit se muselo odehrát, aby se odkaz Hernána Mamaniho dostal až do naší země? Překladatelka Lucie Chaya vypráví otevřeně svůj příběh, který vás zavede přes Itálii až do peruánské pouště, kde se dozvíte mnoho nového o andském učení i magických rituálech. Kniha je autentickým příkladem toho, že jít za svým srdcem a probudit svou vnitřní sílu může každá žena.

Román je interaktivní, na konci každé kapitoly je možné prokliknout se přes QR kód či odkaz na články, reportáže nebo fotky, které se k dané kapitole vztahují.

Na našem eshopu máte možnost získat knihu s osobním věnováním. Jméno osoby, které má být kniha věnována, napište do poznámky při objednání knihy. 

RECENZE KNIHY MODERNÍ KURANDERA OD ČTENÁŘEK

Recenze od Katky S

To, že kniha oslovuje ženy každého věku, dokládá recenze Katčiny dcery Báry.

Recenze na knihu od Katky Č.

Recenze na knihu od Pavly S.

Cesta Šamana

Autor: Hernán Huarache Mamani

Překlad: Lucie Chaya Chvojková
Vydavatel: Vydavatelství MOTTO
Rok vydání: 2020

Životopisný příběh autora úspěšné série duchovních románů přináší poselství peruánských Inků o probuzení ženské energie.

Spisovatel Hernán Mamani prožil velkou část života jako obchodník v peruánské Limě. Když však vážně onemocněl a tradiční medicína mu nedokázala pomoci, vrátil se do své rodné vesnice v Andách. Díky svému otci podstoupil přírodní léčbu a absolvoval rituály, které ho uzdravily a přiměly naslouchat Matce Přírodě. Hernán tak pochopil, co se děje se Zemí, jak ji člověk zraňuje a že je nutné obrátit se zpět k bohyni Pachamamě, naslouchat jí a nechat se vést.

Hadí Žena

Autor: Hernán Huarache Mamani

Překlad: Lucie Chaya Chvojková
Vydavatel: Vydavatelství MOTTO
Rok vydání: 2015

Laru po letech manželství opustil muž kvůli mladší ženě. V zoufalství se rozhodla odjet z Milána a na radu přátel se vydala do Peru. Předtím si přečetla knihu Kurandera a byla jejím poselstvím zcela uchvácena. Rozhodla se poznat kulturu And a najít pravé hadí kurandery, kteří by jí mohli pomoci stát se nezávislou, moudrou a silnou – prostě skutečnou ženou.

Kurandera

Autor: Hernán Huarache Mamani

Překlad: Lucie Chaya Chvojková
Vydavatel: Vydavatelství MOTTO
Rok vydání: 2012

Podle dávné andské tradice v sobě mají ženy neobyčejnou energii, která je schopna vnést do světa rovnováhu a mír. Příběh peruánské dívky Kantu ukazuje, že každý člověk v sobě může nalézt sílu změnit svůj osud. 

Kantu je mladá, krásná a cílevědomá dívka se spoustou zájmů. Žije v Cuzcu, peruánském městě, které bylo kdysi metropolí inckého království. O dávné andské tradice, učení Pachamamy a schopnosti kuranderů – přírodních léčitelů a šamanů v jedné osobě – se nikdy nezajímala.

Nečekaná událost však převrátí její život vzhůru nohama a Kantu je vystavena střetu s realitou, která je pro ni nepochopitelná. Když překoná svůj odmítavý postoj a strach z nových obzorů, začne se s pomocí kuranderů seznamovat s hlubokým dávným učením a vydá se na cestu, jež ji zavede až k objevení své obrovské vnitřní energie.

Její životní příběh, který je příběhem lásky, zklamání, každodenních starostí i velkých snů, si získá vaše srdce. Ukazuje, že je možné nalézt ve svém nitru dostatek síly, odvahy a vůle k tomu, aby člověk ovlivnil svůj osud a proměnil každou bolest, osamělost a smutek v radost, přátelství a pocit naplnění. Učí nás, že je třeba rozbít klece, které nás vězní, naučit se létat a znovu nalézt ztracenou harmonii.