Konrétní pomoc 

konkrétním ženám a dětem z ukrajiny

Nově vzniklé azylové centrum v praze - nedvězí

Některé věci neplánujete. Prostě se stanou a vy v tu chvíli víte, že jste na správném místě a děláte  správnou věc. Válečný konflikt na Ukrajině nás všechny zaskočil.  Každý reaguje po svém. Jsem žena a máma a pomyšlení na mámy prchající se svými dětmi z válečného konfliktu do neznáma mě jako možná mnoho z vás nenechávalo chladnou. Požádala jsem Existenci, ať mě využije tam, kde budu nejvíce užitečná. Odpověď přišla v řádu hodin. Vedení nejmenší pražské městské části Nedvězí dalo k dispozici pro ubytování maminek s dětmi část vybydleného areálu bývalého Motelu Mejto, který se mu vrátil od soukromého nájemce na základě vyhraného soudního sporu teprve před měsícem.

Další iniciativu projevila Montessori škola z  Říčan, přimotal se k tomu můj dlouholetý spolupracovník Petr Král, který zrovna také přemýšlel, kde by mohl pomoci a už to jelo. Bylo potřeba rychle zprovoznit 8 zcela vybydlených buněk v rámci 4 srubových domečků. Petr mě požádal o pomoc a já jsem kývla. A vznikla tato apolitická iniciativa : "I já jsem máma." Následnující den mi manželka H.H. Mamaniho (peruánský šaman jehož  výcvik jsem absolvovala a přeložila do češtiny jeho knihy Kurandera, Hadí žena a Cesta šamana.

Během jednoho dne jsem se svým týmem zorganizovala víkendovou dobrovolnickou brigádu převážně z řad absolventek mých seminářů Moderní kurandera a jejich partnerů. A začalo to lítat.  Vyklízení, dezinfekce, malování, mytí, tapetování, vybavování darovaným nábytkem... Současně s tím přijely první dvě maminky se čtyřmi dětmi 4-11 let. Někteří lidí nám chtěli pomoci, ale nemohli fyzicky přijet  a rozhodli se o finanční příspěvek. Vznikl tedy transparentní účet pro tuto formu pomoci.  Z příspěvků hradíme to, co se nesešlo formou materiálních darů a bude tomu tak i nadále.

Zde je možné shlédnout televizní reportáž  přímo z místa:

POMOCI CENTRU V NEDVĚZÍ MŮŽETE ZDE:

 KORUNOVÝ TRANSPARENTNÍ ÚČET:  2502139386/2010

EUROVÝ TRANSPARENTNÍ ÚČET: IBAN - CZ26 2010 0000 0022 0213 9405, SWIFT - FIOBCZPPXXX

ZA POMOC PRO INICIATIVU "I JÁ JSEM MÁMA" DĚKUJI TĚMTO SUBJEKTŮM A PROJEKTŮM:

online konference je to v suchu

 10% částky vstupného  bude věnována Iniciativě "I já jsem máma" . Děkuji Renatě Sahani i účastnicím.

výzva dobré ráno s pánevním dnem

 10% částky vstupného  bude věnována Iniciativě "I já jsem máma" . Děkuji Renatě Sahani i účastnicím.

Firma Breno

Této firmě děkujeme za vybavení všech osmi bytových buněk koberci.

demokratická škola safira osinalice

Děkujeme rodičům dětí i vedení demokratické školy v Osinalicích za materiální sbírku i peněžní dar ve výši 2500 Kč.

Kontakt

Chcete se na něco zeptat, nebo něco nabídnout?  Napište mi.

lucie@luciechaya.cz