VEČERNÍ SETKÁNÍ SE ŠAMANY Q'ERO

Úvod do kosmologie andské tradice

 

 

pátek 15.11.2019 od 18:00 hod

 


S radostí vám oznamuji, že téměř na den přesně po roce vám můžeme opět zprostředkovat setkání s andskou tradicí - tentokrát se dvěma nejvyššími mistry andské tradice z komunity Q'Ero - Donem Lorenzem a jeho otcem Donem Martinem, který přijede do Čech vůbec poprvé. Ve své komunitě je velmi vážený a vy od něj můžete získat cennou transmisi, aniž byste za ním museli jet na druhý konec planety.  Neváhejte, protože není jisté, zda budete mít další šanci se s ním osobně setkat, jeho věk (74 let) je v drsných andských horách (4900 m n.m.), kde Q'Eros žijí, považován za velmi vysoký.

Účastníci naší srpnové expedice do Peru, kteří s oběma mistry pracovali u Azurové laguny na úpatí hory Ausangate, jsou samozřejmě také srdečně zváni, stejně jaké účastníci předchozích setkání s některým z Mistrů. Vy už se umíte dovtípit, že každé další opakované setkání přináší cenné učení.

Zároveň je to možnost malé ochutnávky andské tradice  a osobního setkání s Mistry i v případě, že se s námi chystáte příští léto do Peru, což je opravdu hluboká transformační zkušenost. Žádná další příležitost už do odjezdu nebude.

Obsahová část přednášky je samozřejmě důležitá, ale z mé zkušenosti již při pouhém bytí v přítomnosti těchto mistrů dochází k velké transmisi jejich hluboké moudrosti ke každému účastníkovi v rámci jeho možností a kapacity přijímání.

PROGRAM PŘEDNÁŠKY

  • seznámení s andskou filozofií a pojmem “Semínka Inků”, které představuje božskou podstatu, přítomnou v každé lidské bytosti
  • během přednášky bude připravena i obětina zvaná despacho na podporu cesty všech zúčastněných.

Despacho znamená vzkaz, zprávu a v Andách se toto slovo používá také ve smyslu “pago” (platba) nebo “offrenda” (nabídka, obětina). Rituál “Despacho” je zřejmě více než 3000 let starý, vypovídají o tom nálezy sahající až do tohoto období. Obětní rituál představuje propojení mezi nejhlubšími částmi lidské duše a silami přírody a cílem je vytvoření silného energetického prostoru sounáležitosti s okolní realitou. Otevření tohoto druhu prostoru umožňuje z pohledu andské tradice rozproudění energie, která se podle zákona posvátné vzájemnosti (ayni) nevyhnutelně nějakým způsobem vrátí tomu, kdo obětinu nabídl.

Obětina Il despacho nebo také haywarisqa může být z psychologického hlediska považována za ekvivalent orientální mandaly ve smyslu kosmologické reprezentace lidského nitra. Rituál je nedílnou součástí andské kultury a je praktikován na celém území And od severu po jih.

Účinkující: pár mistrů andské tradice Don Lorenzo Ccapa a jeho otec Don Martin Apaza, Roberto Sarti

Překlad: Lucie Chaya a Roberto Sarti

Termín: Pátek 15.11.2018 v 18:00 hod

Místo konání: Český svaz vědeckotechnických společností z.s., Novotného lávka 5, 110 00 Praha 1 

Cena: 490,- Kč

KAPACITA SÁLU JE OMEZENÁ, JE TŘEBA ZAKOUPIT SI VSTUPENKU PŘEDEM.

Pro zajištění svého místa na přednášce vyplňte formulář vpravo na této stránce. Krátce po registraci vám přijde email s platebními údaji pro zaplacení vstupného. Bez zaplacení vstupného předem na účet vám volné místo nemůžeme garantovat. 

 

Registrační formulář