POSVÁTNÁ SARDINIE PRO ŽENY

  12-denní prožitková pouť s Lucií Chayou

Termín: 14.6.-25.6.2020

Magická Sardinie tak, jak ji sami nikdy nezažijete...

Náplň naší cesty
Užijete moře i  hory západní a východní části Sardinie, autentickou sardinskou kuchyni i opravdovost Sardů, budeme pracovat s živly a provedeme rituály na posvátných místech tohoto úžasného ostrova (včetně slunovratového), vykoupeme se ve vodopádech, zaplaveme si v jeskyních...

Skrze propojení se zdejšími posvátnými místy pochopíme lépe i své vlastní kořeny. Kdo jste zažili moje kurzy Moderní kurandera 1 -3 nebo Expedici do Peru tušíte, že to bude opět jízda, na Sardinii dvojnásobná, a že vás čeká mnoho překvapení.

Karibik Středomoří

Karibik Středomoří, tak se přezdívá italskému ostrovu Sardinie, jehož pláže jsou právem považovány za ty nejkrásnější v celém Evropě. A my některé z nich společně navštívíme.

Zdejší moře hraje všemi barvami od smaragdově zelené, po temně modrou a je tak průzračně čisté, že můžete v masce ponořené jen těsně pod hladinou pozorovat vraky lodí, které tu během pirátských nájezdů ztroskotaly a leží na mořském dně v hloubce několika desítek metrů.

Poklady Sardinie ale zdaleka netkví jen v pohádkové krásném moři a plážích. Má i v sobě krásu, která je turistům běžně skrytá. Dávná Ichnusa (tak se Sardinie v dávných dobách jmenovala) byla ostrovem, kde žila vyspělá a moudrá matriarchální, společnost. A půda, kameny posvátných památek i tisícileté olivovníky jsou touto energií doslova naipregnované. A já vám některé z tajů této magické části Pachamamy, kam někteří umisťují dokonce i dávnou Atlantidu, moc ráda poodhalím.

 To, co s vámi budu sdílet, je možné jen díky hrdému Sardovi Frankovi, který byl tři roky mým partnerem a který bude naši pouť jistě podporovat shůry, protože už není fyzicky mezi námi. V čase, který nám byl dopřán, se se mnou podělil o taje své země, které Sardové hned tak s někým nesdílí. Ukázal mi skrytou tvář Sardinie, která si navždy získala mé srdce, a já se o ni chci podělit zase s vámi.

PŘIHLÁŠKA

Chci cestovní pojištění
Chci pojištění storna
Budu platit v
Vegetariánská strava

Kratší verzi videa k jedné z předchozích poutí můžeš shlédnout zde:

Delší verzi videa k jedné z předchozích poutí můžeš shlédnout zde:

PROGRAM

14.6. neděle

12.25 odlet z Prahy/přílet do Cagliari ve 14.40. Odjezd do hotelu. Občerstvení a odpočinek na pláži nebo u bazénu, večeře.

Odpočinkovější část programu

15.6. pondělí - 21.6 neděle

Pobyt v oblasti Oristano, která se vyznačuje výskytem plameňáků a rýžových polí. Odtud budeme podnikat  pěšky i autobusem výlety do blízkého okolí na ty nejkrásnější pláže jako San Giovanni di Sinis, Putzu Idu nebo Is Arutas, která se pyšní pískem z bílého křemene ve tvaru rýže. Navštívíme Posvátný vodní chrám Santa Cristina zasvěcený ženskému kultu, nurágy, románský kostel, prohlédneme si jeden z jenstarších vinných sklepů na Sardiniii (s ochutnávkou) a  zažijeme i noční městskou movidu.

Budeme dělat ranní kvantové meditace na pláži, pracovat se živly na silových místech a postupně vás budu zasvěcovat také do neoficiální historie a archeologie Sardinie. Provedeme rituál letního slunovratu, pro nurágskou kulturu to byl jeden z nejdůležitějších momentů v roce. A čeká vás pár překvapení.

Záměrně nepíšu program jednotlivých dní, protože tím, že program vytvářím i vedu já osobně, mohu si dovolit přizpůsobit program aktuálně podle počasí tak, abychom si všeho maximálně užily.

Aktivní část programu

21.6 neděle

Přejezd na vnitrozemí na východní část ostrova, návštěva muzea tradičních karnevalových masek v Mamoiadě, prohlídka další nurágské tajemné stavby - hrobky obrů (tomba dei giganti) a návštěva tajemného Orgosola, kolébky sardinských banditů, která se proslavila politickými graffiti na zdech domů. Po tradiční ovčácké večeři přenocování v salaši.

22.6. pondělí

Po snídani celodenní výlet v džípech, oběd s ovčáky, lehký treking a překvapení, večeře a nocleh v salaši.

23.6. úterý

Po snídani přesun do oblasti Cala Gonone v zálivu Orosei, koupání, návštěva městečka Cala Gonone, volný program. Večer večeře v hotelu a nocleh.

24.6. středa

Celodenní výlet na nafukovacích motorových člunech podél pohádkově krásného pobřeží, koupání, obědový piknik na pláži, plavání v jeskyních a překvapení. Večeře v hotelu u moře a nocleh.

25.6.čtvrtek

Přejezd do Cagliari, cestou 2-hodinová zastávka v Oristanu na nákupy a oběd, po poledni odjezd z Oristana na letiště. Odlet v 15:25 do Prahy, přílet v 17:40.

Změna programu vyhrazena. 

V případě dotazů kontaktuj moji asistentku Markétu Královou – tel. 603734969 nebo piš na marketa@luciechaya.cz. 

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ

Ubytování

 • Ubytování prvních 7 nocí  v hotelu **** s bazénem přímo na pláži, takže si budeš moci užívat moře v jakoukoliv denní či noční hodinu. Ubytování ve 2 lůžkových pokojích.
 • 2 noci strávíme dobrodružně v sardinském vnitrozemí, v horách mezi ovčáky, kde je ubytování zajištěno v charakteristických vícelůžkových salaších, každá z nich má své sociální zařízení. Poslední 2 noci před odletem strávíme v hotelu na pláži pro změnu na východním pobřeží.
 • Poslední dvě noci budeme ubytováni v hotelu *** přímo u moře na východním pobřeží.

Stravování

V ceně je zahrnuta polopenze po celou dobu programu. Můžete se těšit na výtečnou tradiční kuchyni, ochutnáte skvělé sardinské speciality, ke kterým vám poskytnu výklad (měla jsem několik let svou rubriku v časpise La cucina italiana). Ve druhé části programu mezi ovčáky je z pochopitelných důvodů zařazeno do menu i maso, je možné zajistit i vegetariánskou variantu, (je třeba uvést při přihlášení). 3 obědy jsou zahrnuty v ceně Speciálního programu. Ostatní obědy bude možné pořídit v hodnotě cca 10 EUR/ osobu a oběd).

CENA

Při přihlášení do 29.2. - 36 990 Kč (1540 EUR), později 37 990,- (1583 EUR)

TATO CENA ZAHRNUJE

 • 11 x ubytování s polopenzí
 • Polopenzi (snídaně +  večeře  (výběr ze 3  jídel - masové menu, rybí menu, vegetariánské menu) vč. vody, další nápoje za příplatek, začínáme  14.6. večeří  a končíme 25.6. snídaní
 • Místní transfery autobusem dle programu
 • letenka Praha-Cagliari-Praha vč. všech poplatků, jednoho příručního zavazadla a jednoho zavazadla do 23kg.
 • Kurzovné a organizace 12-denního programu, který povede osobně Lucie Chaya. Max. počet účastnic 30.
 • Pojištění zájezdu dle zákona 159/99 Sb. - spolupráce s CK Axamit Travel

CENA NEZAHRNUJE

SPECIÁLNÍ PROGRAM:

 • 3 celodenní výlety
  - v džípech do srdce sardinského vnitrozemí
  - celodenní výlet podél mořského pobřeží na nafukovacích 12-15 místních člunech
  - po stopách nurágské civilizace s obědem s ovčáky u tajemného nurágu
  - překvapení
 • Vstupné do muzeí a chrámů
 • Prohlídka vinného sklepa s degustací

Speciální program předchozích tří bodů je nedílnou součástí pouti (není fakultativní),  jeho celková cena je 170 EUR a tuto částku je třeba přivézt s sebou v hotovosti.

CENA DÁLE NEZAHRNUJE:

 • Cestovní pojištění (které u všech účastníků vyžadujeme - zajistěte si sami nebo požádejte o nabídku CK Axamit Travel v rámci komunikace přihlášky na zájezd)
 • Pojištění storna zájezdu (dobrovolné dle vašeho rozhodnutí, případně si zajistěte nebo požádejte o nabídku CK Axamit Travel v rámci komunikace přihlášky na zájezd)
 • obědy  (kromě 3 obědů v rámci výletů)
 • 2x pobytová taxa v hotelu na východním pobřeží (1,2 E na os. a noc)
 • Vše, co není vyjmenováno v “Cena zahrnuje”
 • Výdaje osobní povahy
 • Nápoje během oběda nebo večeře nad rámec uvedený v informaci o polopenzi v "Cena zahrnuje".

KDO JE LUCIE CHAYA

Svými týdenními prožitkovými semináři Moderní kurandera 1-3 pomáhá ženám rozpomenout se na svůj ženský potenciál, na moudrost své vnitřní kurandery a naplno toho využívat v každodenním životě. Semináře změnily život už stovkám žen.  Ve své práci propojuje tantru, šamanismus a kvantové meditace.

Do Čech přinesla moudrost andské tradice prostřednictvím svých překladů Mamaniho knih Kurandera a Hadí žena, které se staly bestsellery. Organizovala Mamanio semináře v Čechách a od r. 2016 zde organizuje kurzy s andskými šamany z kmene Q‘Ero a Robertem Sartim, se kterým tvoří vyvážený pracovní tým, který dokáže předávat andskou tradici velmi efektivním a srozumitelným způsobem i českým zájemcům.

Vede kurzy pro páry, ve kterých ukazuje nový pohled na partnerskou sexualitu a komunikaci a pořádá poutě do Peru a na Posvátnou Sardinii.

Vystudovala italštinu na FFUK Praha a deset let působila jako novinářka se zaměřením na Itálii pro přední česká tištěná média, rozhlas a televizi. Má dospělého syna a žije střídavě v Čechách a na Sardinii, která je jejím druhým domovem.

Jak přihlášení probíhá

Na této stránce vpravo vyplň závaznou objednávku. Pouť na Sardinii organizuji ve spolupráci s CK Axamit Travel, se kterou mne pojí dlouholetá příjemná spolupráce založená na naprosté vzájemné důvěře. Na tvoji mailovou adresu CK Axamit Travel obratem odešle: 

 • Závaznou přihlášku, v níže budou vyplněné osobní údaje poskytnuté při objednávce + vše, co souvisí se zájezdem, tedy kdy, kam, cena, co cena zahrnuje, nezahrnuje a případně již bude zahrnuto cestovní pojištěné nebo pojištění storna (případně obojí).
 • Zálohovou fakturu na pevnou částku 18495 Kč/osobu (cca 50%) v níž bude uvedeno číslo účtu i VS a splatnost 7 dní. S přihlášením dlouho neváhej, minule se tato neobyčejná pouť naplnila do měsíce  od otevření registrací.
 • Doplatek ceny Pouti na Sardinii ve výši 18.495 Kč nebo 19.495 Kč (dle data rezervace) je splatný 25.4., k úhradě přesné částky odešleme na tvůj mail doplatkovou fakturu.
 • DŮLEŽITÉ: Pokud bude záloha připsána na účet CK Axamit Travel do konce února, vzniká nárok na slevu za včasné přihlášení v hodnotě 1 000 Kč.

Cestovní pojištění a pojištění storna

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Můžeš se pojistit sama tak jako obvykle, nebo můžeš o sjednání pojištění požádat  CK Axamit travel.

V případě naší cesty doporučuje CK Axamit Travel pojištění "SBALENO DO EVROPY – K MOŘI" v ceně 620 Kč/dosp. osobu do 70 let/celý 12ti denní pobyt. V případě zájmu o cestovní pojištění bude zahrnuto v přihlášce a pozdější fakturaci doplatku akce.

 

POJIŠTĚNÍ STORNA ZÁJEZDU (lze sjednat pro případ, že bys nemohla z naléhavých důvodů odjet).

Obecně jsou 2 možnosti pojištění storna:

STORNO (kryje 80% z celkové ceny)
STORNO PLUS (kryje 100% z celkové ceny)

 

Následující výpočet vychází z ceny 36.990,-, tedy ceně platné při přihlášení a úhradě zálohy do konce února 2020:

Pokud si účastnice sjedná CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ A POJIŠTĚNÍ STORNA zároveň, tak vychází výše pojištění takto:

STORNO (kryje 80% z celkové ceny) = 2.5% z ceny zájezdu, tzn. 2.5% z 36 900 Kč = 922,50 Kč
STORNO PLUS (kryje 100% z celkové ceny) = 5% z ceny zájezdu, tzn. 5% z 36 900 Kč = 1 845 Kč
 

Pokud si účastnice sjedná POUZE POJIŠTĚNÍ STORNA BEZ CESTOVNÍHO POJIŠTĚNÍ, tak vychází výše pojištění takto:

STORNO (kryje 80% z celkové ceny) = 3.5% z ceny zájezdu, tzn. 3.5% z 36 900 Kč = 1 291,50 Kč
STORNO PLUS (kryje 100% z celkové ceny) = 7% z ceny zájezdu, tzn. 7% z 36 900 Kč = 2 583 Kč

PŘIHLÁŠKA

Chci cestovní pojištění
Chci pojištění storna
Budu platit v
Vegetariánská strava

Zrušení účasti

Pokud bys byla nucena z jakýchkoli důvodů zrušit účast na naší Ženské pouti na Sardinii, oznam to prosím mailem co nejdříve CK Axamit Travel .

Při zrušení účasti do 30. 4. 2020 je storno poplatek 50% ceny zájezdu (+ cena pojištění storna + cena cestovního pojištění,pokud byly sjednány) Při zrušení od 1. 5. 2020 je storno poplatek 100% částky kurzovného.

80% stornopoplatků v případě náhlé nemoci nebo úrazu lze pokrýt pojištěním storna viz výše.

V případě neúčasti je možné za sebe bez jakéhokoliv poplatku nominovat náhradnici, a to nejpozději 7 dní před odletem. Pokud bychom tvé místo zaplnily náhradnicí my, bude ti částka vrácena v plné výši s odečtením manipulačního poplatku ve výši 2 000 Kč.

Pokud bych z vážných osobních důvodů musela pouť zrušit já, bude ti vrácena celková uhrazená částka ve výši 100%. 

V případě jakýchkoli dotazů kontaktuj moji asistentku Markétu Královou – tel. 603734969 nebo piš na marketa@luciechaya.cz. Pokud se ještě neznáme z mých kurzů, budu ráda, když mi o sobě napíšeš mailem pár slov.

Těším se na společné sardinské dobrodružství!