DOBRODRUŽNÁ SARDINIE PRO PÁRY

7 denní prožitková pouť

s Lucií Chayou

 

 

 

 

Termín: 13.-20.9.2020

Magická Sardinie tak, jak ji sami nikdy nezažijete...

Náplň naší cesty
Užijete si kouzlo sardského moře na plachetnici i magii hor v džípech očima vnitrozemských ovčáků - z první věty už je tedy jasné, že společně prožijeme velmi dobrodružný týden. Ochutnáte autentickou sardinskou kuchyni a okusíte i opravdovost Sardů...budeme pracovat se živly, vykoupeme se ve vodopádech, budeme pozorovat pod vodou trosky potopené lodi .

Skrze propojení se zdejšími posvátnými místy pochopíme lépe i své vlastní kořeny. Kdo jste zažili moje kurzy Moderní kurandera 1 -3 nebo Expedici do Peru tušíte, že to bude opět jízda, na Sardinii dvojnásobná, a že vás čeká mnoho překvapení.

Karibik Středomoří

Karibik Středomoří, tak se přezdívá italskému ostrovu Sardinie, jehož pláže jsou právem považovány za ty nejkrásnější v celém Evropě. A my některé z nich společně navštívíme.

Zdejší moře hraje všemi barvami od smaragdově zelené, po temně modrou a je tak průzračně čisté, že můžete v masce ponořené jen těsně pod hladinou pozorovat vraky lodí, které tu během pirátských nájezdů ztroskotaly a leží na mořském dně v hloubce několika desítek metrů.

Poklady Sardinie ale zdaleka netkví jen v pohádkové krásném moři a plážích. Má i v sobě krásu, která je turistům běžně skrytá. Dávná Ichnusa (tak se Sardinie v dávných dobách jmenovala) byla ostrovem, kde žila vyspělá a moudrá matriarchální, společnost. A půda, kameny posvátných památek i tisícileté olivovníky jsou touto energií doslova naipregnované. A já vám některé z tajů této magické části Pachamamy, kam někteří umisťují dokonce i dávnou Atlantidu, moc ráda poodhalím.

 To, co s vámi budu sdílet, je možné jen díky hrdému Sardovi Frankovi, který byl tři roky mým partnerem a který bude naši pouť jistě podporovat shůry, protože už není fyzicky mezi námi. V čase, který nám byl dopřán, se se mnou podělil o taje své země, které Sardové hned tak s někým nesdílí. Ukázal mi skrytou tvář Sardinie, která si navždy získala mé srdce, a já se o ni chci podělit zase s vámi.

PŘIHLÁŠKA

Chci cestovní pojištění
Chci pojištění storna
Budu platit v
Vegetariánská strava

Na těchto lodích  - Oceanis 35 se budeme plavit, už jsme to pro vás "vyzkoušeli":

PROGRAM

PROGRAM S OVČÁKY V HORÁCH

13.9. neděle

12.25 odlet z Prahy/přílet do Cagliari ve 14.40. 

Přejezd na vnitrozemí  ostrova, ubytování v tradičních ovčáckých salaších, návštěva tajemného Orgosola, kolébky sardinských banditů, která se proslavila politickými graffiti na zdech domů. Po tradiční ovčácké večeři přenocování v salaši.

14.9. pondělí

Po snídani celodenní výlet v džípech, oběd formou pikniku s ovčáky, návštěva tajemných Domus de Janas (Vílích příbytků), lehký treking a překvapení, večeře a nocleh v salaši.

15.9. úterý

Návštěva muzea tradičních karnevalových masek v Mamoiadě, prohlídka další nurágské tajemné stavby - hrobky obrů (tomba dei giganti)

Odpoledne přejezd na západní pobřeží, návštěva Santa Cristiny a vodopádů. Příjezd do hotelu na západním pobřeží a nocleh.

Pobyt v oblasti Oristano, která se vyznačuje výskytem plameňáků a rýžových polí. Odtud budeme podnikat  pěšky i autobusem výlety do blízkého okolí na ty nejkrásnější pláže jako San Giovanni di Sinis, Putzu Idu nebo Is Arutas, která se pyšní pískem z bílého křemene ve tvaru rýže. Navštívíme Posvátný vodní chrám Santa Cristina zasvěcený ženskému kultu, nurágy, románský kostel, prohlédneme si jeden z nejstarších vinných sklepů na Sardiniii (s ochutnávkou) a  zažijeme i noční městskou movidu.

Budeme dělat ranní kvantové meditace na pláži, pracovat se živly na silových místech a postupně vás budu zasvěcovat také do neoficiální historie a archeologie Sardinie. Provedeme rituál letního slunovratu, pro nurágskou kulturu to byl jeden z nejdůležitějších momentů v roce. A čeká vás pár překvapení.

Záměrně nepíšu program jednotlivých dní, protože tím, že program vytvářím i vedu já osobně, mohu si dovolit přizpůsobit program aktuálně podle počasí tak, abychom si všeho maximálně užily.

16.9 středa

Dopoledne San Giovanni, oběd na pláži

Odpoledne:  muzeum v Cabrasu a vinný sklep.

17.9. čtvrtek

Plavba na lodi, koupání

18.9. pátek

Plavba na lodi, koupání

19.9. sobota

Plavba na lodi, koupání

20.9. neděle

Možnost nákupu potravin v obchodním centru, v poledne odjezd na letiště.

 

Změna programu vyhrazena. 

V případě dotazů kontaktuj moji asistentku Markétu Královou – tel. 603734969 nebo piš na marketa@luciechaya.cz. 

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ

 

 • První 2 noci strávíme dobrodružně v sardinském vnitrozemí, v horách mezi ovčáky, kde je ubytování zajištěno v charakteristických vícelůžkových salaších, každá z nich má své sociální zařízení.
 • další 2 noci ubytování v hotelu **** s bazénem u moře, takže si budeš moci užívat moře v jakoukoliv denní či noční hodinu. Ubytování ve 2 lůžkových pokojích.
 • 2 noci strávíme na lodi, ubytováví ve dvoulůžkových kajutách.
 • Poslední  noc strávíme v hotelu v Oristanu.

Stravování

V ceně je zahrnuta polopenze po celou dobu programu. Můžete se těšit na výtečnou tradiční kuchyni, ochutnáte skvělé sardinské speciality, ke kterým vám poskytnu výklad (měla jsem několik let svou rubriku v časpise La cucina italiana). Ve druhé části programu mezi ovčáky je z pochopitelných důvodů zařazeno do menu i maso, je možné zajistit i vegetariánskou variantu, (je třeba uvést při přihlášení). 3 obědy jsou zahrnuty v ceně Speciálního programu. Ostatní obědy bude možné pořídit v hodnotě cca 10 EUR/ osobu a oběd).

CENA

 32 300,- za osob, 64 600,- za pár

TATO CENA ZAHRNUJE

 • 11 x ubytování s polopenzí
 • Polopenzi (snídaně +  večeře  (výběr ze 3  jídel - masové menu, rybí menu, vegetariánské menu) vč. vody, další nápoje za příplatek, začínáme  14.6. večeří  a končíme 25.6. snídaní
 • Místní transfery autobusem dle programu
 • letenka Praha-Cagliari-Praha vč. všech poplatků, jednoho příručního zavazadla a jednoho zavazadla do 23kg.
 • Kurzovné a organizace 12-denního programu, který povede osobně Lucie Chaya. Max. počet účastnic 30.
 • Pojištění zájezdu dle zákona 159/99 Sb. - spolupráce s CK Axamit Travel

CENA NEZAHRNUJE

SPECIÁLNÍ PROGRAM:

 • 3 celodenní výlety
  - v džípech do srdce sardinského vnitrozemí
  - celodenní výlet podél mořského pobřeží na nafukovacích 12-15 místních člunech
  - po stopách nurágské civilizace s obědem s ovčáky u tajemného nurágu
  - překvapení
 • Vstupné do muzeí a chrámů
 • Prohlídka vinného sklepa s degustací

Speciální program předchozích tří bodů je nedílnou součástí pouti (není fakultativní),  jeho celková cena je 170 EUR a tuto částku je třeba přivézt s sebou v hotovosti.

CENA DÁLE NEZAHRNUJE:

 • Cestovní pojištění (které u všech účastníků vyžadujeme - zajistěte si sami nebo požádejte o nabídku CK Axamit Travel v rámci komunikace přihlášky na zájezd)
 • Pojištění storna zájezdu (dobrovolné dle vašeho rozhodnutí, případně si zajistěte nebo požádejte o nabídku CK Axamit Travel v rámci komunikace přihlášky na zájezd)
 • obědy  (kromě 3 obědů v rámci výletů)
 • 2x pobytová taxa v hotelu na východním pobřeží (1,2 E na os. a noc)
 • Vše, co není vyjmenováno v “Cena zahrnuje”
 • Výdaje osobní povahy
 • Nápoje během oběda nebo večeře nad rámec uvedený v informaci o polopenzi v "Cena zahrnuje".

KDO JE LUCIE CHAYA

Svými týdenními prožitkovými semináři Moderní kurandera 1-3 pomáhá ženám rozpomenout se na svůj ženský potenciál, na moudrost své vnitřní kurandery a naplno toho využívat v každodenním životě. Semináře změnily život už stovkám žen.  Ve své práci propojuje tantru, šamanismus a kvantové meditace.

Do Čech přinesla moudrost andské tradice prostřednictvím svých překladů Mamaniho knih Kurandera a Hadí žena, které se staly bestsellery. Organizovala Mamanio semináře v Čechách a od r. 2016 zde organizuje kurzy s andskými šamany z kmene Q‘Ero a Robertem Sartim, se kterým tvoří vyvážený pracovní tým, který dokáže předávat andskou tradici velmi efektivním a srozumitelným způsobem i českým zájemcům.

Vede kurzy pro páry, ve kterých ukazuje nový pohled na partnerskou sexualitu a komunikaci a pořádá poutě do Peru a na Posvátnou Sardinii.

Vystudovala italštinu na FFUK Praha a deset let působila jako novinářka se zaměřením na Itálii pro přední česká tištěná média, rozhlas a televizi. Má dospělého syna a žije střídavě v Čechách a na Sardinii, která je jejím druhým domovem.

Jak přihlášení probíhá

Na této stránce vpravo vyplň závaznou objednávku. Pouť na Sardinii organizuji ve spolupráci s CK Axamit Travel, se kterou mne pojí dlouholetá příjemná spolupráce založená na naprosté vzájemné důvěře. Na tvoji mailovou adresu CK Axamit Travel obratem odešle: 

 • Závaznou přihlášku, v níže budou vyplněné osobní údaje poskytnuté při objednávce + vše, co souvisí se zájezdem, tedy kdy, kam, cena, co cena zahrnuje, nezahrnuje a případně již bude zahrnuto cestovní pojištěné nebo pojištění storna (případně obojí).
 • Zálohovou fakturu na pevnou částku 17950 Kč/osobu (50%) v níž bude uvedeno číslo účtu i VS a splatnost 7 dní. S přihlášením dlouho neváhej, minule se tato neobyčejná pouť naplnila do měsíce  od otevření registrací.
 • Doplatek ceny Pouti na Sardinii ve výši 17.950 Kč nebo 18.950 Kč (dle data rezervace) je splatný 25.4., k úhradě přesné částky odešleme na tvůj mail doplatkovou fakturu.
 • DŮLEŽITÉ: Pokud bude záloha připsána na účet CK Axamit Travel do konce února, vzniká nárok na slevu za včasné přihlášení v hodnotě 1 000 Kč.

Cestovní pojištění

Můžeš se samozřejmě pojistit sama tak, jako obvykle, případně je možné využít možnosti pojištění u CK Axamit Travel, která v tomto směru spolupracuje s ERV Evropskou pojišťovnou. 

V případě naší cesty doporučuje CK Axamit Travel pojištění "SBALENO DO EVROPY – K MOŘI" v ceně 620 Kč/dosp. osobu do 70 let/celý 12ti denní pobyt. V případě zájmu o cestovní pojištění bude zahrnuto v přihlášce a pozdější fakturaci doplatku akce.

Zrušení účasti

Pokud bys byla nucena z jakýchkoli důvodů zrušit účast na naší Ženské pouti na Sardinii, oznam to prosím mailem co nejdříve CK Axamit Travel (simona.sadilkova@axamit.cz).

Při zrušení účasti do 30. 4. 2020 je storno poplatek 50% ceny zájezdu + cena pojištění storna + cena cestovního pojištění. Při zrušení od 1. 5. 2020 je storno poplatek 100% částky kurzovného. 80% stornopoplatků v případě náhlé nemoci nebo úrazu lze pokrýt pojištěním storna. Pročti si podmínky ERV pojišťovny, které budou přílohou mailu s cestovní smlouvou. Cena pojištění storna v kombinaci cestovního pojištění a pojištění storna = 3% z ceny zájezdu. V případě zájmu o pojištění storna bude zahrnuto v přihlášce a fakturaci zálohy akce. Samostatné storno pojištění činí 4 % z ceny.

V případě neúčasti je možné za sebe bez jakéhokoliv poplatku nominovat náhradnici, a to nejpozději 7 dní před odletem. Pokud bychom tvé místo zaplnily náhradnicí my, bude ti částka vrácena v plné výši s odečtením manipulačního poplatku ve výši 2 000 Kč.

Pokud bych z vážných osobních důvodů musela pouť zrušit já, bude ti vrácena celková uhrazená částka ve výši 100%. 

V případě jakýchkoli dotazů kontaktuj moji asistentku Markétu Královou – tel. 603734969 nebo piš na marketa@luciechaya.cz. Pokud se ještě neznáme z mých kurzů, budu ráda, když mi o sobě napíšeš mailem pár slov na lucie@luciechaya.cz.

Těším se na společné sardinské dobrodružství! 

PŘIHLÁŠKA

Chci cestovní pojištění
Chci pojištění storna
Budu platit v
Vegetariánská strava