MODERNÍ KURANDERAPOSVÁTNÁ SARDINIE

12-DENNÍ POUŤ PRO ŽENY S LUCIÍ CHAYOU

18.-29.6. 2017, přímá letecká linka

Magická Sardinie tak, jak ji sami nikdy nezažijete...

Náplň naší cesty

Užijete moře i  hory západní a východní části Sardinie, autentickou sardinskou kuchyni i opravdovost Sardů, budeme pracovat s živly a provedeme rituály na posvátných místech tohoto úžasného ostrova (včetně slunovratového), vykoupeme se ve vodopádech, zaplaveme si v jeskyních... Skrze propojení se zdejšími posvátnými místy pochopíme lépe i své vlastní kořeny. Kdo znáte moje kurzy Moderní kurandera 1 a 2, tušíte, že to bude opět jízda, na Sardinii dvojnásobná, a že vás čeká mnoho překvapení. Koneckonců… když mi agentury s klidem svěřovaly na Sardinii své VIP klienty, snad věděly, proč to dělají.

Na video s výpovědmi několika účastnic z minulé cesty se můžeš podívat zde.

 

Karibik Středomoří

Karibik Středomoří, tak se přezdívá italskému ostrovu Sardinie, jehož pláže jsou právem považovány za ty nejkrásnější v celém Evropě. A my některé z nich společně navštívíme. Zdejší moře hraje všemi barvami od smaragdově zelené, po temně modrou a je tak průzračně čisté, že můžete v masce ponořené jen těsně pod hladinou pozorovat vraky lodí, které tu během pirátských nájezdů ztroskotaly a leží na mořském dně v hloubce několika desítek metrů. Poklady Sardinie ale zdaleka netkví jen v pohádkové krásném moři a plážích. Má i v sobě krásu, která je turistům běžně skrytá. Dávná Ichnusa (tak se Sardinie v dávných dobách jmenovala) byla ostrovem, kde žila vyspělá a moudrá matriarchální, společnost. A půda, kameny posvátných památek i tisícileté olivovníky jsou touto energií doslova naipregnované. A já vám některé z tajů této magické části Pachamamy, kam někteří umisťují dokonce i dávnou Atlantidu, moc ráda poodhalím. To, co s vámi budu sdílet, je možné jen díky hrdému Sardovi Frankovi, který byl tři roky mým partnerem a který bude naši pouť jistě podporovat shůry, protože už není fyzicky mezi námi. V čase, který nám byl dopřán, se se mnou podělil o taje své země, které Sardové hned tak s někým nesdílí. Ukázal mi skrytou tvář Sardinie, která si navždy získala mé srdce, a já se o ni chci podělit zase s vámi.

 

Pouť na posvátnou Sardinii vede

LUCIE CHAYA - SPECIALISTKA NA ITÁLII

Pro některé z vás není novinkou, že jsem působila dlouhé roky jako novinářka se specializací na Itálii. Mnohé jste sledovaly na obrazovkách televize, poslouchaly na rádiových vlnách nebo četly v novinách a časopisech mé reportáže i aktuální zprávy (www.luciechvojkova.cz). Dělila jsem se s vámi o Itálii tak, jak tuto smyslnou a svéhlavou dámu vidím já. Své dlouholeté zkušenosti a znalosti Itálie jsem uplatňovala také při tvoření zájezdů na míru pro VIP skupiny i jednotlivce mimo turistické trasy, které jsem pak osobně průvodcovala. A nadešel čas, abych se o to, jak Itálii a v tomto případě Sardinii vidím já, dělila i s vámi. Říkají mi tu strega dell’est - čarodějka z východu. Účastnice loňské pouti se vrátily nadšené, pozitivně nabité, odpočaté i vyřáděné a věřím, že stejně nadšené se vrátíte i vy, které se mnou pojedete letos. Těším se na společné dobrodružství!

Mé články najdete zde: Xantypa-Asinara, MF-DNES-Sardinie-Murales, La cucina italiana-Sardinie, Koktejl-Sardinie, Koktejl-Běh bosých-Sardinie

 

PROGRAM POUTI

PDF ke stažení zde

18.6. neděle

12.25 odlet z Prahy/přílet do Cagliari ve 14.40. Odjezd do hotelu. Občerstvení a odpočinek na pláži nebo u bazénu, večeře.

Odpočinková část programu

19.6. pondělí - 25.6 neděle

Pobyt v oblasti Oristano, která se vyznačuje výskytem plameňáků a rýžových polí. Odtud budeme podnikat autobusem výlety do blízkého okolí na ty nejkrásnější pláže jako San Giovanni di Sinis, Putzu Idu nebo Is Arutas, která se pyšní pískem z bílého křemene ve tvaru rýže. Navštívíme Posvátný vodní chrám Santa Cristina zasvěcený ženskému kultu, nurágy, románský kostel a zažijeme i noční městskou movidu. Budeme dělat ranní kvantové meditace na pláži, pracovat se živly na silových místech a postupně vás budu zasvěcovat také do neoficiální historie a archeologie Sardinie. Provedeme rituál letního slunovratu, pro nurágskou kulturu to byl jeden z nejdůležitějších momentů v roce. A čeká vás pár překvapení.

 

Aktivní část programu

26.6. pondělí

Přejezd na vnitrozemí na východní část ostrova, návštěva muzea tradičních karnevalových masek v Mamoiadě, prohlídka další nurágské tajemné stavby - hrobky obrů (tomba dei giganti) a návštěva tajemného Orgosola, kolébky sardinských banditů, která se proslavila politickými graffiti na zdech domů. Po tradiční ovčácké večeři přenocování v salaši.

27.6. úterý

Po snídani výlet v džípech, oběd s ovčáky, lehký treking a překvapení, večeře a nocleh v salaši.

28.6. středa

Po snídani přesun do oblasti Cala Gonone v zálivu Orosei, celodenní výlet na nafukovacích motorových člunech podél pohádkově krásného pobřeží, koupání, obědový piknik na pláži, plavání v jeskyních a překvapení. Přejezd do hotelu.

29.6.čtvrtek

Přejezd do Cagliari a odlet v 15,25 do Prahy, přílet v 17.40. Ve volném čase bude možnost absolvovat lekci jízdy na surfu nebo lekci jízdy na koni a ty zdatnější se mohou pokračovat exkurzí na pláži. Změna programu vyhrazena.

Ubytování

Ubytování na prvních 8 nocí máme zajištěno v krásném stylovém apartmánovém hotelu s bazénem a piniovým hájkem 800 m od pláže (kola k dispozici). Ubytování ve 2, 3 a 4-lůžkových apartmánech s kuchyňkou, kterou teoreticky nebudeme potřebovat, ale při nočních dámských party s koupáním v moři a bazénu se může hodit.
2 noci strávíme dobrodružně v sardinském vnitrozemí, v horách mezi ovčáky, kde je ubytování zajištěno v charakteristických vícelůžkových salaších, každá z nich má své sociální zařízení. Poslední noc před odletem strávíme v hotelu na východním pobřeží.

Stravování

V ceně je zahrnuta polopenze po celou dobu programu. Můžete se těšit na výtečnou domácí stravu, ochutnáte skvělé sardinské speciality, které jsem nastudovala tak, abyste toho ochutnaly co nejvíce. Ve druhé části programu mezi ovčáky je z pochopitelných důvodů zařazeno do menu i maso, je možné zajistit i vegetariánskou variantu, (je třeba uvést při přihlášení). 3 obědy jsou zahrnuty v ceně Speciálního programu. Ostatní obědy bude možné pořídit v hodnotě 5-10 EUR/ osobu a oběd).

Cena 35.900,- (34.900,- do 21.3.) zahrnuje:

Kurzovné a organizace

Kurzovné a organizace 12-denního programu, který povede osobně Lucie Chaya. Max. počet účastnic 30.

Letenka

Praha-Cagliari-Praha vč. všech poplatků, jednoho příručního zavazadla do 5kg a jednoho zavazadla do 15kg. Možnost přiobjednání nadváhy za příplatek.

Ubytování s polopenzí
Autobusová doprava po ostrově
Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje Speciální program:

  • 3 celodenní výlety

- v džípech do srdce sardinského vnitrozemí
- celodenní výlet podél mořského pobřeží na nafukovacích 10 místních člunech
- po stopách nurágské civilizace s obědem s ovčáky u tajemného nurágu
- překvapení

  • Vstupné do muzeí a chrámů
  • Prohlídka vinného sklepa s degustací

Speciální program je nedílnou součástí pouti a jeho celková cena je 160 EUR a tuto částku je třeba přivézt s sebou v hotovosti.

Jak se přihlásit

Na této stránce vpravo vyplň závaznou objednávku. Pouť na Sardinii organizuji ve spolupráci s CK Axamit Travel, se kterou mne pojí dlouholetá příjemná spolupráce založená na naprosté vzájemné důvěře. Na tvoji mailovou adresu CK Axamit Travel obratem odešle: 
Závaznou přihlášku, v níže budou vyplněné osobní údaje poskytnuté při objednávce + vše, co souvisí se zájezdem, tedy kdy, kam, cena, co cena zahrnuje, nezahrnuje a případně již bude zahrnuto cestovní pojištěné nebo pojištění storna (případně obojí)
Zálohová fakturu na pevnou částku 16 000 Kč/osobu, v níž bude uvedeno číslo účtu i
VS a splatnost 7 dní. S přihlášením dlouho neváhej, loni se tato neobyčejná pouť naplnila do 6 týdnů od otevření registrací.
•Doplatek ceny Pouti na Sardinii ve výši 18.900-19.900 (dle data rezervace) je splatný 30.4., k úhradě přesné částky odešleme na tvůj mail doplatkovou fakturu. K doplatku bude připočteno případné cestovní storno /pojištění.
DŮLEŽITÉ: Pokud bude záloha připsána na účet CK Axamit Travel do jarní rovnodennosti 21.3. vzniká nárok na rovnodennostní slevu za včasné přihlášení v hodnotě 1 000 Kč.

Cestovní pojištění

Můžeš se samozřejmě pojistit sama tak, jako obvykle, případně je možné využít možnosti pojištění u CK Axamit Travel, která v tomto směru spolupracuje s ERV Evropskou pojišťovnou. 

V případě naší cesty doporučuje CK Axamit Travel pojištění "SBALENO DO EVROPY – K MOŘI" v ceně 620 Kč/dosp. osobu do 70 let/celý 12ti denní pobyt. V případě zájmu o cestovní pojištění bude zahrnuto v přihlášce a pozdější fakturaci doplatku akce.

Zrušení účasti

Pokud bys byla nucena z jakýchkoli důvodů zrušit účast na naší Ženské pouti na Sardinii, oznam to prosím mailem co nejdříve CK Axamit Travel (andrea.ticha@axamit.cz).

Při zrušení účasti do 30. 4. 2017 je storno poplatek 16 000 Kč. Při zrušení od 1. 5. 2017 je storno poplatek 100% částky kurzovného. 80% stornopoplatků v případě náhlé nemoci nebo úrazu lze pokrýt pojištěním storna. Pročti si podmínky ERV pojišťovny, které budou přílohou mailu s cestovní smlouvou. Cena pojištění storna v kombinaci cestovního pojištění a pojištění storna = 3% z ceny zájezdu (1 047 Kč/do 21.3./34 900 Kč, 1 077 Kč/od 22.3. z ceny 35 900 Kč). V případě zájmu o pojištění storna bude zahrnuto v přihlášce a pozdější fakturaci doplatku akce. Samostatné storno pojištění činí 4 % z ceny.

V případě neúčasti je možné za sebe bez jakéhokoliv poplatku nominovat náhradnici, a to nejpozději 7 dní před odletem. Pokud bychom tvé místo zaplnily náhradnicí my, bude ti částka vrácena v plné výši s odečtením manipulačního poplatku ve výši 2 000 Kč.

Pokud bych z vážných osobních důvodů musela pouť zrušit já, bude ti vrácena celková uhrazená částka ve výši 100%. V případě jakýchkoli dotazů kontaktuj moji asistentku Markétu Královou – tel. 603734969 nebo piš na marketa@luciechaya.cz. Pokud se ještě neznáme z mých kurzů, budu ráda, když mi o sobě napíšeš mailem pár slov na lucie@luciechaya.cz.

Těším se na společné sardinské dobrodružství! 

Chci cestovní pojištění
Chci pojištění storna
Budu platit v
Vegetariánská strava