EXPEDICE DO PERU 2019

  S Lucií Chayou, Robertem Sartim a andskými mistry

Expedice je zcela obsazena. Pokud se chceč přihlásit jako náhradník, vyplň formulář vpravo.

Termín: 23.8.-2.9.2019 + cesta

V rámci života se nám podaří občas podniknout cesty, které se stanou jakýmsi významným mezníkem našeho života. Projdeme určitým druhem iniciace, naše vědomí se rozšíří a my už nevnímáme nic jako dřív. Je to jako bychom prozřeli. V Peru se to stalo mně, stalo se to Robertovi a naše expedice do Peru má ambici stát se významnou iniciační cestou i pro vás, kdo se rozhodnete se tohoto krásného dobrodružství v srdci And zúčastnit spolu s námi.  

Skupina bude česko-italská, pro české účastníky budu tlumočit opět já - Lucie Chaya.

V rámci programu vás provedeme po několika velmi významých posvátných místech Inků – po pradávných chrámech, po rituálních místech i po posvátných horách. Během našeho pobytu si osvojíte a přímo na těchno mocných místech i prakticky vyzkoušíte pod naším vedením energetické techniky pocházející od potomků Inků -  mistrů andské tradice kmene komunity Q'Ero. Budeme se na těchto posvátných místech propojovat s Pachamamou, jejíž poselství jsou na těchto místech opravdu fascinující.  Během cesty budeme pracovat i s několika významnými mistry andské tradice (andskými šamany), kteří nám dají sérii zasvěcení a ta jsou na místě, kde se cítí “doma”, opravdu mocná. Zúčastníme se také několika tradičních rituálů.

Expedici pořádáme ve spolupráci se skvělou a vždy profesionální CK Axamit Travel. Zúčastnit se jí mohou ženy i muži. :-)

 

PŘIHLÁŠKA

CHARAKTER CESTY

Pod  vedením andských mistrů provedeme několik energetických rituálů a poodhalíme roušku tajů pradávné andské spirituality. Můžete se těšit na hluboké, ale i zábavné a radostné propojování s Pachamamou Peru. Kdo jste osobně poznali na seminářích některé z Mistrů, které jsme v průběhu minulých dvou let přivezli do Čech, víte, že hluboká spiritualita a radostné veselí se v andské tradici vůbec nevylučují. Připravte se na intezivní cestu osobního růstu, významného zakořenění a vnitřního rozkvětu (semínka Inky ;-))

Naše iniciační cesta začne v Cuzcu, které bylo kdysi hlavním městem Incké Říše a dodnes se jeho světový význam odráží i v jeho přezdívce “pupek světa”. Naši pouť ukončíme ve městě Puno, na břehu magického a mystického jezera Titikaka. Nemůžeme vynechat Macchu Picchu a další slavná rituální místa  ve Valle Sacrada (Posvátné údolí), ale vezmeme vás i na místa daleko od turistického ruchu, která však mají pro peruánské indiány velký spirituání význam.

PROGRAM

1. den (23.8.): Příjezd do Cuzca (po vlastní ose), odpočinek s aklimatizací a úvodní informační setkání v 18 hod. Večeře a nocleh v hotelu.

2.den (24.8.)     Aklimatizační den s energetickou prací v Cuzcu. Energetické propojování s ochrannými duchy města. Společný oběd, odpoledne volno, nocleh v hotelu.

3. den (25.8.) Ráno: Setkání s andskými mistry a přesun na pradávné posvátné místo Killarumioq. Rituál despacho pro Pachamamu a duchy hor Apus se záměrem je pozdravit a požádat o jejich učení.). Oběd. Odpoledne návštěva posvátného megalitického naleziště v blízkosti Cuzca Saqsayhuaman. Večeře a nocleh v hotelu.

4. den: (26.8.) Odjezd do Valle Sacra (posvátného údolí), příjezd do Pisaqu.  Piknik s obědovým balíčkem a pokud to dovolí časové možnosti, provedeme zde rituál v ženském chrámu Choquekilla, zasvěcenému Matce Luně. Večeře a nocleh ve Valle Sagrada.

5. den: (27.8.) Ráno odjezd do Ollantaytambo, kde nastoupíme do vlaku ve směru… Macchupicchu! :-), návštěva této pradávné posvátné citadely Inků, kde provedeme několik rituálů propojení s duchem tohoto mocného místa. Pozdní oběd v Aguas Calientes a návrat do Cuzca, přenocování v hotelu.

6.den: (28.8.): Ráno Odjezd do Tiponu a setkání s andskými mistry. Rituál propojení s mocí vodního elementu a mocí posvátného partnerského páru. Oběd a odjezd do oblasti Ocongate v horách, nocleh v hostelu v několikalůžkových místnostech se společným sociálním zařízením.

7.den (29.8.): Ráno odjezd do Pajchanta a výstup na koních (mohou se zúčastnit i ti, co nemají s jízdou na koni žádné zkušenosti, v takovém případě budou mít pro svého koně osobního vodiče) do Azul Qocha, což je místo nacházející se na úpatí hory Ausangate (nejvýznamnější hora regionu Cuzco) oběd Odpoledne návrat do Cuzca se zastávkou v Tinki, kde budeme moci pozorovat každodenní život domorodé komunity Ausangate. Večer návrat do Cusca.  Večeře a nocleh.  

8. den (30.8.):  Ráno odjezd do Moray a práce se 7 úrovněni vědomí. Oběd a návrat do Cusca. Odpoledne volné v Cuscu.

9 . den: (31.8.): Ráno odjezd do města Puno (Lago Titikaka), obědový balíček a zastávka v Chukuito, kde budeme pracovat s mužskou silou, dále pak zastávka v Hayu Marca, kde budeme pracovat se ženskou silou Anacondy. Příjezd do Puno. Večeře a nocleh.

10. den (1.9.): Ráno návštěva slavného plovoucího ostrova Uros na jezeře Titikaca, kde žije jedna z nejtradičnějších komunit této jezerní oblasti. Obědový balíček a podle časových možností návštěva ostrova Amantani. Večeře a nocleh v Puno.

11. den (2.9.): Ráno – závěrečný rituál a rozloučení s duchem jezera Titicaca. Tím oficiální program končí. Pro ty, kdo budou odlétat domů, je zajištěn odvoz na letiště, kam přijedeme ve 13:00.  (Lidé si často u takovéhoto typu cest pobyt ještě prodlužují několikadenní individuální cestou).

Vyhrazujeme si právo na změnu programu z organizačních důvodů, z důvodu vyšší moci nebo pokud uznáme, že je to v zájmu záměru naší expediční skupiny.

Expedice se uskuteční při minimálním počtu 12 účastníků.

V případě dotazů kontaktuj moji asistentku Markétu Královou – tel. 603734969 nebo piš na marketa@luciechaya.cz. 

LETENKY, VÍZUM, OČKOVÁNÍ

Letenky si každý účastník zajišťuje sám, naše expedice začíná 23.8. večer informační schůzkou v hotelu v Cuzcu a končí 2.9. poledním odjezdem na letiště v Juliace. Každý účastník tak má možnost odjet do Peru dříve, nebo se vrátit později. Transfer z letiště do hotelu v Cuzcu si účastníci zajistí individuálně (taxi z letiště do hotelu stojí cca 20 USD), transfer na letiště v Juliace je pro zájemce, kteří nebudou zůstávat v Peru individuálně déle, zajištěn busem.

Letenky si můžete koupit přes online prodejce jako je kiwi.com, skyscanner.com, letuska.cz, kayak.com apod., popř. se můžete obrátit i na CK Axamit Travel, která je organizátorem naší cesty a letenky vám individuálně zajistí.

Je tedy třeba zajistit si mezinárodní let do Limy a národní let z Limy do Cuzca na cestě tam a pro cestu zpět národní let Juliaca - Lima a mezinárodní let z Limy. Na přestup v Limě doporučujeme mít  alespoň 3-4 hod z důvodu možného zpoždění a nutnosti v Limě projít znovu letištní kontrolou.

Pro cestu do Peru není třeba žádné vízum, pouze americké vízum ESTA, pokud byste přestupovali na některém letišti v Americe, ale např. z Madridu nebo Amsterdamu létají společnosti i přímo do Limy.  Na cestu není třeba žádného speciálního očkování - návštěva amazonského pralesa není v programu naší cesty.

CENA

35 990 Kč + 1 000 USD v hotovosti po příjezdu do Peru (nejde o kapesné pro vlastní potřebu)

TATO CENA ZAHRNUJE

 • 10 noclehů:  9x ve dvoulůžkových pokojích 3 hvězdičkových hotelech, 1x ve vícelůžkových pokojích se společným sociálním zařízením v hostelu (při výletu vysoko do hor). První noc je z 23. na 24. srpna, poslední noc je z 1. na 2. září.
 • Polopenze (snídaně + oběd nebo večeře vč. jednoho nápoje – voda nebo nealko nebo pivo), začínáme 23.8. večeří a končíme 2.9. snídaní
 • Místní transfery busem dle programu
 • Cesta na koních do hor (včetně osobního vodiče pro ty, kdo na koních jezdit neumí)
 • Vlak Cuzco – Macchu Picchu a zpět
 • Vstupné do všech chrámů (včetně Macchu Pichu)
 • Učení a rituály s Robertem Sartim, Lucie Chayou a andskými mistry (každý den půl dne)
 • Služby místního španělsky mluvícího průvodce v povinných lokalitách
 • Výlet na jezero Titicaca
 • Společný letištní transfer busem při odletu Puno - Cusco
 • Schůzka po akci s účastníky cesty
 • Pojištění zájezdu dle zákona 159/99 Sb. - spolupráce s CK Axamit Travel

CENA NEZAHRNUJE

 • Mezinárodní a národní letenky (zajistěte si sami nebo požádejte o nabídku CK Axamit Travel v rámci komunikace přihlášky na zájezd)
 • letištní transfer do hotelu při příletu (cca 20 USD/taxi)
 • Cestovní pojištění (které u všech účastníků vyžadujeme - zajistěte si sami nebo požádejte o nabídku CK Axamit Travel v rámci komunikace přihlášky na zájezd)
 • Pojištění storna zájezdu (dobrovolné dle vašeho rozhodnutí, případně si zajistěte nebo požádejte o nabídku CK Axamit Travel v rámci komunikace přihlášky na zájezd)
 • Jeden oběd nebo večeře denně
 • Vše, co není vyjmenováno v “Cena zahrnuje”
 • Výdaje osobní povahy
 • Dobrovolné spropitné
 • Nápoje během oběda nebo večeře nad rámec uvedený v informaci o polopenzi v "Cena zahrnuje".

Kdo je Roberto Sarti

Roberto Sarti je psycho-energetický poradce. Narodil se v Římě v r. 1966 a po řadě zkušeností s křesťanstvím a hinduismem potkává v r.1997 dona Juana Nuñeze del Prado, mistra 4. stupně andské tradice, stává se jeho žákem a získává od něj zasvěcení.

V letech 2000-2016 získává řadu zasvěcení od dalších mistrů andské tradice, jimiž byli: Mariano Apaza, don Umberto Sonqo, doña Bernardina, don Juan Apaza, don Francisco Apaza, don Lorenzo Apaza e don Martin Quispe. Všichni byli mistry 4. stupně domorodé komunity Q’Ero z oblasti Cuzco, která uchovala učení incké tradice v ucelené formě. Napsal knihu Semínko Inků s předmluvou Juana Nuñeze del Prado” s cílem podělit se o to, co obdržel od svých mistrů. Vydal také DVD s názvem “Potomci Pachamamy”.

Od r. 2003 je zodpovědný za aktivity Kulturní asociace Tawantin v Itálii, přednáší a pořádá kurzy, kde předává Učení andské tradice a jejích energetických technik. Organizuje energetické cesty do Peru, na posvátná místa Inků. Díky své dvacetileté zkušenosti s andskou tradicí, která je koncepčně zcela odlišná od filozofií západního světa,  dokáže její učení andské tradice jedinečným a srozumitelným způsobem přenést do „západštiny“.

Kdo je Lucie Chaya

Svými týdenními prožitkovými semináři Moderní kurandera 1-3 pomáhá ženám rozpomenout se na svůj ženský potenciál, na moudrost své vnitřní kurandery a naplno toho využívat v každodenním životě. Semináře změnily život už stovkám žen.  Ve své práci propojuje tantru, šamanismus a kvantové meditace.

Do Čech přinesla moudrost andské tradice prostřednictvím svých překladů Mamaniho knih Kurandera a Hadí žena, které se staly bestsellery. Organizovala Mamanio semináře v Čechách a od r. 2016 zde organizuje kurzy s andskými šamany z kmene Q‘Ero a Robertem Sartim, se kterým tvoří vyvážený pracovní tým, který dokáže předávat andskou tradici velmi efektivním a srozumitelným způsobem i českým zájemcům.

Vede kurzy pro páry, ve kterých ukazuje nový pohled na partnerskou sexualitu a komunikaci a pořádá poutě do Peru a na Posvátnou Sardinii.

Vystudovala italštinu na FFUK Praha a deset let působila jako novinářka se zaměřením na Itálii pro přední česká tištěná média, rozhlas a televizi. Má dospělého syna a žije střídavě v Čechách a na Sardinii, která je jejím druhým domovem.

Jak přihlášení probíhá

 • Pokud si chceš zajistit své místo v této zájemci dlouho očekávané expedici do Peru, vyplň přihlášku na začátku stránky nebo zde vpravo.
 • CK Axamit Travel ti pošle k podepsání Cestovní smlouvu a informace k zaplacení zálohy ve výši 20.000 Kč. Zasláním podepsané smlouvy a úhradou zálohy si zajistíš místo v expedici (dokud se nepřesáhne maximální počet účastníků) .
 • Dostaneš mail s podrobnými informacemi k tomu, co si vzít s sebou a informace o hotelu, kde bude náš program začínat.
 • Hlavní uzávěrka přihlášek je 15. dubna 2019. Pokud bude dovršen minimální počet účastníků dříve, budou přihlášení obeznámeni o tom, že si mohou koupit letenku. V případě, že by se zájezd nenaplnil, bude záloha ve výši 20 000,- vrácena přihlášeným obratem v plné výši. DOKUD NEDOSTANETE POTVRZUJíCí INFORMACI O TOM, ŽE JE PŘIHLÁŠEN MINIMÁLNÍ POČET ÚČASTNÍKŮ A ŽE SE TEDY ZÁJEZD BUDE KONAT, LETENKU NEKUPUJTE. V OPAČNÉM PŘÍPADĚ TAK ČINÍTE NA VLASTNÍ RIZIKO.
 • 60 dní před odletem budete vyzváni k zaplacení druhé poloviny platby ve výši 15.990 Kč a k zaslání potvrzení o cestovním pojištění mailem.

 

V případě dotazů kontaktuj moji asistentku Markétu Královou – tel. 603734969 nebo piš na marketa@luciechaya.cz. 

Více informací poskytneme na Informační schůzce pro zájemce: 17. března na Novotného lávce v 18 hod.

PŘIHLÁŠKA

STORNO PODMÍNKY

V případě odstoupení od smlouvy o zájezdu, je zákazník povinen uhradit stornopoplatek ve výši skutečných nákladů spojených se zrušením zájezdu. 

Nejméně však:

 • Storno více než 60 dní před začátkem akce 2.000 Kč za každou zrušenou osobu
 • Storno 59 – 30 dní před začátkem akce 30 % z celkové ceny
 • Storno 29 – 15 dní před začátkem akce  50 % z celkové ceny 
 • Storno 14 – 8 dní před začátkem akce 80 % z celkové ceny
 • Storno 7 a méně dní před začátkem akce 100 % z celkové ceny                                                                                  Při výpočtu dnů se nezapočítává první den konání akce, započítává se den oznámení odstoupení od smlouvy (storna).

Doporučujeme sjednat si pojištění storna zájezdu pro případ, že z naléhavých důvodů nebudete moci odjet.